Hoppa till huvudinnehåll

Beställ upp till 8 mosaikprover GRATIS

*Erbjudandet gäller på lager- och utställningsvaror till den 31.07.2025 eller så långt lagret räcker.

ERBJUDANDET AVSLUTAS OM

00
dagar
00
timmar
00
minuter
00
sekunder
Handla online i: AT | IT | CH | FR | DE | UK | CZ | SE | DK | BE | NL | IE | ES | PL | PT | FI | GR | RO | NO | HU | BG | HR | LU

Glasmosaik Plattor Nostalgie Färgrik Mix

Kunterbunt - det här är det bästa sättet att beskriva brickorna i mosaiklooken Nostalgie Bunt Mix. Från färgerna svart och vitt till blått och grönt till gult, orange och rött hittar du en hel rad färger här. Den färgglada mixen av de nämnda färgerna skapar en nostalgisk känsla och kommer garanterat att dra till sig uppmärksamhet. Mosaikplattorna är gjorda av glas. Detta material får ytan på de färgglatt blandade, 8 mm tjocka nostalgiska plattorna att glänsa. Mattstorleken är 29,8x29,8 cm och resulterar därmed i en kvadrat. Mosaikplattornas enskilda stenar mäter 15x15 mm, så att alla också är kvadratiska. Sammantaget är dessa färgglada plattor av glas något för riktiga nostalgifantaster och säkerställer en glad atmosfär genom färgmixen och glansen.

  • 
Lämplig för inomhus- och utomhusbruk när den installeras korrekt.

    Inomhus- och utomhusbruk

    • Lämplig för inomhus- och utomhusbruk när den installeras korrekt.
  • Stenstorlek

    Stenstorlek

    15x15mm

  • Vikt

    Vikt

    1,35 kg

0 från 0 omdömen

Genomsnittligt betyg på 0 av 5 stjärnor

Lämna gärna ett omdöme!

Dela din upplevelse av produkten med andra kunder.


Frågor och Svar (0)


Vill du ställa en fråga om produkten?

Vi är här för att hjälpa dig! Dina frågor är värdefulla för oss.

Om du har ytterligare frågor, tveka inte att kontakta oss.

Provinformation:
Mosaikprover levereras i en storlek på ca.10x10cm, Kakelprov skärs ur den angivna brickan i en storlek på max. 30x60cm och är uteslutna från byte / retur

Antydan:
Varje kakel och varje mosaik har olika krav på trimning, läggning och bearbetning på grund av individuella materialegenskaper och användningsförhållanden. Fråga en lokal expert för korrekt och säker läggning av dina mosaiker eller kakel. Vi ansvarar inte för oprofessionell användning och felaktigt utförande av konstruktionsmaterial.

Varje kakel och varje mosaik har olika krav på trimning, läggning och bearbetning på grund av individuella materialegenskaper och användningsförhållanden. Fråga en lokal expert för korrekt och säker läggning av dina mosaiker eller kakel. Vi ansvarar inte för oprofessionell användning och felaktigt utförande av konstruktionsmaterial.